سوپرتاو چیه؟

سوپرتاو
پکیج آموزش جامع طراحی سازه‌های فولادی، بتنی و فونداسیون
هر دو ورژن 9.7.4  و ETABS 2016 و SAFE 2012
تعداد جلسات : ۱۵۰ جلسه
زمان آموزش :‌ ۸۵ ساعت
مدرس: مهندس حسین توکلی


تو این پکیج قراره چی یاد بگیری؟
تو برای طراح سازه شدن باید سه تا قدم برداری.
قدم اول اینه که به نرم افزار ایتبس مسلط بشی. تا بتونی طراحیتو تو زمان کمتر و با کیفیت بالاتری انجام بدی.
قدم دوم درک و تفسیر بندهای آیین نامه است که بتونی ازش استفاده کنی. تو باید به آیین نامه مسلط بشی تا بتونی درست و اصولی طراحی کنی و از طراحی خودت دفاع کنی. قرار نیست یه اپراتور باشی، قراره تمام پارامترهای طراحی رو بشناسی و به درستی واردشون کنی.
قدم سوم کسب درآمد از این مهارت‌هاته. هرچقدرم مهارت داشته باشی اگه نتونی خودتو خوب معرفی کنی، آدم موفقی نمیشی. باید ابزارهارو بشناسی تا با کمک اونا بتونی از کل کشور پروژه بگیری. قرار نیست فقط تو شهر خودت کار کنی.
قراره تو این پکیج یاد بگیری که چجوری یه پلان معماری رو به دفترچه محاسبات تبدیل کنی. همگام با طراح سازه شدن قراره یاد بگیری چجوری وارد بازار کار بشی، پروژه بگیری، طراحی اصولی و اقتصادی انجام بدی و ازش درآمد کسب کنی.
تو این آموزش قرار یادبگیری هم سازه فولادی هم بتنی همراه با فونداسیونش رو طراحی کنی اونم با هر دو ورژن 9.7.4  و ETABS 2016 . نکات آیین‌نامه کامل تفسیر شده تا هر کاری که انجام میدی و هر بخش رو که پیش می بری با دلیل و استناد به آیین‌نامه باشه.

چرا هر دوتا ورژن 9.7.4  و ETABS 2016 ؟
هنوز هم شهرهای زیادی هستن که فقط با ورژن ۹.۷.۴ کار می‌کنن و این ورژن مورد تاییده نظام مهندسیه، بعضی شهرها هم ورژن ۲۰۱۶ مورد تاییدشونه.  پس باید به این ورژن حتما مسلط باشی. تو سازه‌های بتنی ورژن ۹.۷.۴  تا حد زیادی خوب عمل می کنه. چون این ورژن با ACI2005 کار می کنه و مطابقت خوبی با مبحث نهم داره بنابراین سازه‌های بتنی رو میتونی با این ورژن کار کنی. مبحث ده ویرایش۹۲ با ACI2010 مطابقت داره پس باید از ورژن ۲۰۱۶ استفاده بشه. اینم بهت بگم که شاید تا چند سال آینده دیگه از ۹.۷.۴ استفاده نشه پس بهتره کار کردن با هر دو نسخه رو یاد بگیری تا نگران تغییر ورژن نباشی. حواست باشه که تو یه طراح سازه‌ای و از کل کشور با راهکارهایی که ما بهت میدیم قراره پروژه بگیری پس باید بلد باشی با هر دو ورژن کار کنی تا مشکلی از نظر تایید نظام مهندسی نداشته باشی.

سوپرتاو:آموزش طراحی سازه فولادی، بتنی و فونداسیون

طراحی سازه بتنی

نمونه ویدیوهای پکیج

طراحی سازه فولادی

داستان عمرانی‌ها

هر روز تعداد زیادی پیام دریافت می کنم که بچه‌ها نمیدونن از کجا باید شروع کنن. مثلا چند وقت پیش سهند بهم پیام داده بود تو اینستا و گفته بود که " خیلی علاقمندم به طراحی سازه. رشته‌ای که انتخاب کردم رو دوس دارم اما الان که فارغ التحصیل شدم نمیدونم باید چیکار کنم؟ نمیدونم من سر کلاسا به استادا خوب گوش ندادم و متوجه نشدم یا توضیحات و مطالب تو دانشگاه کامل گفته نشده. من میخوام طراحی سازه را یاد بگیرم اما نمیدونم چجوری؟"

از طرفی میبینی، اطرافت کسایی هستن که شاید از تو بیشتر نمیدونن، شاید همش برات سواله که چجوری تو یه زمان خیلی کم این همه از تو و خیلیای دیگه جلو زدن. شاید تو شهرت تعداد این آدمای موفق، این طراحای سازه بنام خیلی زیاد نیست. تو هم میتونی جزء بهترینا باشی، تو هم میتونی کلی کار طراحی سازه انجام بدی. امروز قراره بهت بگم اونا چیکار کردن که موفق شدن و علاوه بر کارهایی که اونا انجام دادن، تو چه کارهای بیشتری می تونی انجام بدی که موفق تر شی.

نه جادویی در کاره، نه پارتی و نه هیچ چیز دیگه‌ای، فقط اونا فهمیدن چیکار کنن و انجامش دادن. من میخوام بهت یاد بدم چیکار کنی که تو هم بشی یه طراح سازه موفق که  اولین کسی باشی که کارفرما برای طراحی سازه بهش زنگ میزنه.

بهترین طراح سازه شهرخودت شو

 چند تا موضوع رو باید بدونی که خیلی مهمه. حواست باشه که باید همه این چیزایی که میگم رو با هم پیش ببری تا بشی یه طراح خوب با کلی پروژه و به دنبالش درآمد و اعتبار عالی.

-باید نکات مهم آیین نامه‌ای رو بدونی تا ازش استفاده کنی و یه پروژه رو اصولی و اقتصادی طراحی کنی تا بتونی از طراحی خودت دفاع کنی.

- باید به نرم افزار ETABS  و SAFE مسلط باشی تا بتونی باهاشون کار کنی و تو کمترین زمان ممکن به کمک امکاناتی که تو این نرم افزارها وجود داره، بهترین طراحی رو انجام بدی.

- باید طراحی رو  گام به گام پیش ببری تا چیزی از قلم نیفته و به مشکل برنخوری.

- اما مهمتر از همه اینا، اینه که چجوری کار بگیری، باید بدونی چجوری خودتو معرفی کنی و از همه ابزارها تا حد امکان برای معرفی خودت و ورود به بازار کاراستفاده کنی.

طراحی سازه رو قورت بده

اولین جایی که با طراحی سازه روبرو شدی، پروژه‌های دانشگاهی بوده. با کلی مساله و سوال روبرو شدی و زمان زیادی رو صرف کردی تا جوابتو پیدا کنی. به هر منبعی که در دسترست بوده چنگ زدی تا بتونی کارتو درست انجام بدی. شاید از ده‌ها نفر یه سوال رو پرسیدی تا بالاخره تونستی جوابتو پیدا کنی و متاسفانه گاهی هم به جواب درست نرسیدی. به خیلی از سوالاتت که از زمان دانشجویی باقی مونده قراره جواب بدیم و اضافه بر اون، کلی مطلب جدید هست که از دیدنشون ذوق میکنی. در مسیر حرفه ای شدن با چالش‌های جدیدی روبرو میشی و نیاز داری کسی باشه که بهت کمک کنه. برای همین قراره تو یه گروه پرسش و پاسخ عضو بشی و سوالاتت پاسخ داده بشه تا اشکالاتت برطرف بشه. این عضویت رایگان و دائمی خیالتو راحت میکنه و بهت دلگرمی میده که با قدرت پیش بری. تو دیگه تو کارت تنها نیستی چون یه تیم طراحی قوی کنارته.

چرا میتونی به ما اعتماد کنی؟

گارانتی دائمی در نظر گرفتیم چون به خودمون ایمان داریم و میدونیم که این پکیج بهت طراحی سازه رو کامل آموزش میده و با وجود مشاوره‌ها و پیگیری‌های دائمی ما هیچ دلیلی وجود نداره که نتونی یه طراح خوب بشی. یا طراح سازه میشی یا ما به زور ازت یه طراح سازه می سازیم.

مچوز وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی

یه گام جلوتر از بقیه

علم مهندسی هر روز و هر روز داره پیشرفت می کنه. نرم‌افزارا آپدیت میشن و آیین‌نامه ها تغییر می‌کنن. اگه تو همگام با اونا پیشرفت نکنی و به روز نشی، کم‌کم از دایره حرفه‌ای بودن خارج میشی و پروژه‌هات کم و کمتر میشه. پس ناگزیری به آپدیت کردن خودت و اطلاعاتت. جالبه بدونی ما طراحای سازه میانسال به بالا خیلی کم داریم چون خیلی از مهندسایی که سنشون بالا میره خودشون رو آپدیت نمیکنن .پس آپدیت کردن خودمون خیلی مهمه، اما چجوری؟ همش دنبال تحقیق و مطالعه باشی و تایم زیادی رو صرف این کنی که ببینی چه مواردی تغییر کرده، چه مواردی اضافه شده و حتی چه مواردی دیگه از رده خارج شده و نمیشه ازش استفاده کرد؟ نه، با ما همیشه آپدیت و بروز میشی. با کمترین زمان ممکن، حداکثر اطلاعات لازم رو به دست میاری.

همیشه یه نفر راهنماییت میکنه

چند روز پیش دو تا ایمیل متفاوت دریافت کردم. سعید گفته بود  " من طراحی سازه رو بلدم و آیین‌نامه رو مسلطم. زمان زیادی گذاشتم تا بشم یه طراح خوب اما نمی‌دونم چرا نمیتونم کار بگیرم، کسی نیس کمکم کنه. چرا این اتفاق میفته؟ " ایمیل دوم رو سجاد برام ارسال کرده بود و نوشته بود "خیلی کار و پروژه‌هام زیاده و وقت نمیکنم همرو هندل کنم، برای همین نیاز دارم به اینکه کسی کمکم کنه" و ازم می‌خواست تا یه طراح بهش معرفی کنم. چرا سعید نتونسته از مهارت‌هاش، کسب درآمد کنه اما سجاد اینقدر سرش شلوغه؟ دلیلش ساده‌است، تو باید بدونی چجوری خودتو معرفی کنی، بدونی چه ابزارهایی وجود داره که ازش استفاده کنی تا بقیه تو رو بشناسن. قولی که من بهت میدم اینه که همیشه یه مشاور کنارته و کمکت میکنه تا از خودت یه سجاد بسازی و دغدغه‌های سعید رو نداشته باشی.

گفتنی‌ها رو گفتم، خواستی قوی ترین پکیج طراحی سازه رو داشته باشی دکمه ی پایینو بزن

تعدادی از جلسات آموزش طراحی سازه فولادی در حال تدوین می‌باشد و در سال ۹۹ از طریق لینک دانلود در اختیار دوستان قرارداده می‌شود.

logo-samandehi

مجموعه تاوات‌‌

دفترمرکزی : تهران، کارگرشمالی، بعد از تقاطع فاطمی، کوچه دیدگاه، پلاک ۳

تماس:۸۸۹۵۱۲۷۹ - ۰۲۱

روابط عمومی : داخلی ۱۰۲

مشاور : ۳۵۳۱۰۳۸ - ۰۹۰۱

  امور نمایندگی سازه ۹۰ :

۸۸۹۵۷۸۳۹ - ۰۲۱

۱۰۲۳۳۶۴ - ۰۹۹۱

پیوستن به ما

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه عضوشوید .از آخرین اخبار مطلع شوید.

کلیه حقوق این سایت برای مجموعه فنی مهندسی تاوات محفوظ میباشد .
۰۲۱-۸۸۹۵۱۲۷۹
 تهران، خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، کوچه دیدگاه، پلاک ۳